Gizlilik Bildirimi

Qolay Bilişim olarak, müşterilerimizin gizlilik haklarına büyük önem vermekteyiz. Aşağıdaki maddelerde, web sitemizde toplanan müşteri bilgilerinin neler olduğu, hangi amaçlar için toplandığı, hangi şekillerde kullanıldığı, bu bilgileri nasıl değiştirebileceğiniz ve sizinle yapılan iletişim konusundaki tercihleriniz hakkında bilgi verilmiştir. Bu siteye erişiminiz, bu gizlilik bildiriminde tanımlanan bilgi toplama ve kullanma uygulamalarını kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Kişisel Bilgilerinizin Toplanması

Sitemizde toplanan kişisel bilgiler şunlardır:

Siparişlerin tamamlanması ve ilgili iletişimin sağlanması,
Ürünler, servisler, kampanyalar ve promosyonlarla ilgili bilgi vermek (Haftalık E-Bültenler),
Müşterilerimizin alışveriş tercihlerini daha iyi anlamak,
Trend ve istatistiksel analizler yapmak,
Sitenin güvenliğini güçlendirmek.
Qolay Bilişim, bu kullanımları desteklemek üzere müşterilerine daha etkili hizmet sunmak, siteyi ve diğer ilgili ürünlerini veya hizmetlerini iyileştirmek ve aynı bilgileri tekrar tekrar girme gereğini ortadan kaldırarak sitenin kullanımını daha kolay hale getirmek veya siteyi özel tercihlerinize ve ilgi alanlarınıza göre özelleştirmek için kişisel bilgileri kullanabilir.

Kişisel Bilgilerinizin Kullanımı

Sitemizde toplanan kişisel bilgiler şu amaçlarla kullanılabilir:

Siparişlerin tamamlanması ve ilgili iletişimin sağlanması,
Ürünler, servisler, kampanyalar ve promosyonlarla ilgili bilgi vermek (Haftalık E-Bültenler),
Müşterilerimizin alışveriş tercihlerini daha iyi anlamak,
Trend ve istatistiksel analizler yapmak,
Sitenin güvenliğini güçlendirmek.
Qolay Bilişim, bu kullanımları desteklemek üzere, müşterilerine daha etkili hizmet sunmak, siteyi ve diğer ilgili ürünlerini veya hizmetlerini iyileştirmek ve aynı bilgileri tekrar tekrar girme gereğini ortadan kaldırarak sitenin kullanımını daha kolay hale getirmek veya siteyi özel tercihlerinize ve ilgi alanlarınıza göre özelleştirmek için kişisel bilgileri kullanabilir.

Kişisel Bilgilerinizin Paylaşımı

Qolay Bilişim, kişisel bilgilerinizi yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde veya (a) yasal gereklere uygun hareket etmek veya Qolay Bilişim’e ya da siteye tebliğ edilen yasal işlemlere uymak; (b) Qolay Bilişim haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak; (c) Qolay Bilişim çalışanlarının veya aracılarının, Qolay Bilişim ürünü kullananların veya kamu güvenliği açısından acil durumlarda harekete geçmek için gerekli olduğuna iyi niyetle kanaat getirdiği hallerde açıklayabilir, ilgili devlet mercileri ile paylaşabilir. Bu durumların dışında, bilgileriniz herhangi bir şekilde üçüncü kişi ve tüzel kişilerle paylaşılmayacaktır.

Kişisel Bilgilerinizin Güvenliği

Qolay Bilişim, müşterilerinin bilgilerinin güvenliğini korumayı ilke edinerek, bunu sağlamak adına en ileri teknoloji ile çalışmaktadır. Güvenliği sağlamak amacıyla güvenli ortamlarda elektronik, fiziksel ve yöntemsel önlemler alınmıştır. Sağladığınız bilgileri kontrol altındaki tesislerde bulunan ve sınırlı erişimi olan bilgisayar sunucularında depolarız. Sitemiz üzerinden alınan bilgiler, SSL (Secure Socket Layer) olarak adlandırılan ve güvenli bilgi aktarımı sağlayan teknoloji ile taşınır. Ayrıca kredi kartı bilgilerinizi herhangi bir şekilde sistemlerimizde saklamayız. Kullanılan kredi kartları özel kripto yöntemleri ile şifrelenerek ilgili bankaya iletilir.

Konum Bilgileri ve Adres Güncellemeleri

Mobil uygulamamız, kullanıcı deneyimini iyileştirmek amacıyla konum bilgilerinizi kullanabilir. Konum verileriniz, adres bilgilerinizi güncellemek ve doğru hizmet sunabilmek için kullanılacaktır. Bu veriler, sadece uygulamanın işlevselliğini artırmak amacıyla toplanmakta olup, üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır.

Kullanıcılar, konum iznini vermek zorunda değildir; ancak, konum izni vermemeyi tercih eden kullanıcılar, bazı hizmetlerden tam olarak yararlanamayabilirler. Konum verileriniz, cihazınızın ayarlarından devre dışı bırakılabilir.

Topladığımız konum verileri aşağıdaki amaçlar için kullanılabilir:

  • Adres bilgilerinin güncellenmesi ve doğrulanması
  • Kullanıcının yakınındaki hizmetlerin sunulması
  • Kullanıcıya daha iyi ve yerel hizmet sunulması

Bu politikada herhangi bir değişiklik yapıldığında, kullanıcılarımızı bilgilendireceğiz ve gerektiğinde onaylarını yeniden alacağız. Kullanıcılar, konum verilerinin nasıl kullanıldığı hakkında daha fazla bilgi almak için bize her zaman ulaşabilirler.

Bu Gizlilik Bildiriminde Yapılabilecek Değişiklikler

Bu gizlilik bildirimini zaman zaman güncelleyebiliriz. Bunu yaparken gizlilik bildiriminin üst bölümünde yer alan “son güncelleme tarihi” kısmını da değiştiririz. Topladığımız kişisel bilgileri korumak için hangi yöntemlerden yararlandığımız konusunda bilgi sahibi olmak için bu gizlilik bildirimini düzenli aralıklarla gözden geçirmenizi öneririz. Hizmeti sürekli şekilde kullanmanız, bu gizlilik bildirimini ve yapılabilecek güncellemeleri kabul ettiğiniz anlamına gelir.

İletişim

Gizlilik politikamızla ilgili sorularınız veya endişeleriniz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin:

E-posta: info@qolaybilisim.com
Telefon: 0216 256 51 00